Breaking news
  1. М18-Ф4: ЧЕТВРТО МЕСТО ЗА БАДЕЛКИ!
  2. М18-Ф4: ФИНАЛЕТО БЛИСКУ, А СЕПАК ДАЛЕКУ!
  3. Бадел 1862 нов кошаркарски шампион кај дамите
  4. БАДЕЛ 1862 Е ШАМПИОН ВО ПРВА ЛИГА – ЖЕНИ ЗА 2021-2022
  5. По четири години, Бадел е шампион на Македонија

ЖКК Крива Паланка vs ЖКК Бадел 1862

Плејоф - завршница 05/05/2022 - 19:00
Крива Паланка

Recap

Ивана Кметовска 23

Марија Димитријевиќ 19

Kaitlyn Mathieu 18

Нена Трајчевска 17

Александра Стојановска 13

Сања Адамовска 7

Сара Максимовска 6

Цветанка Димова 5

Мартина Блажевска 4

Сандра Лазаревска 3

Мартина Марковска 2

 

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
05/05/2022 19:00 Плејоф - завршница 2021/2022

Venue

Крива Паланка
Kriva Palanka, Municipality of Kriva Palanka, Northeastern Region, 1330, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Крива Паланка191422661Loss
Бадел 186231292433117Win