Breaking news
  1. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  2. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛
  3. М14 – Ф4: БАДЕЛКИ – ВИЦЕШАМПИОНКИ!
  4. М14 – Ф4 – 1/2 ФИНАЛЕ: ПОБЕДА ЗА ФИНАЛЕ!
  5. ЕКИПА ИНТЕРВЈУ – АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОВСКА: Репрезентацијата секогаш е комплицирана тема, титулата годинава ми е најслатка во кариерата

ЖКК Крива Паланка vs ЖКК Бадел 1862

Прва А лига 05/12/2021 - 15:00
Крива Паланка

Recap

Нена Трајчевска 19

Александра Стојановска 18

Kaitlyn Mathieu 16

Сара Максимовска 7

Ивана Кметовска 4

Цветанка Димова 4

Марија Димитријевиќ 3

Дева Глигорова 2

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
05/12/2021 15:00 Прва А лига 2021/2022

Venue

Крива Паланка
Kriva Palanka, Municipality of Kriva Palanka, Northeastern Region, 1330, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Крива Паланка128161854Loss
Бадел 18621722221273Win