Breaking news
  1. Време е за поддршка на Баделки, во Скопје доаѓаат Бановиќи и Партизан
  2. Бадел брка историски успех во ВАБА лигата
  3. ЖКК Бадел повикува на поддршка во пресрет на клучните дуели во ВАБА за пласман во Суперлигата!
  4. ЖКК БАДЕЛ 1862 – РМУ БАНОВИЌИ, НАЈАВА!
  5. ОПЕРАЦИЈАТА “WABA СУПЕРЛИГА” – ЧИН1 МОЖЕ ДА ЗАПОЧНЕ

ЖКК Крива Паланка (М18) vs ЖКК Бадел 1862 (М18)

Младинска лига М18,Плеј оф - М18 19/06/2021 - 17:30
Скопје

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
19/06/2021 17:30 Плеј оф - М18 2020

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
ЖКК Крива Паланка М1844Loss
Бадел 1862 M1854Win