Breaking news
  1. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  2. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛
  3. М14 – Ф4: БАДЕЛКИ – ВИЦЕШАМПИОНКИ!
  4. М14 – Ф4 – 1/2 ФИНАЛЕ: ПОБЕДА ЗА ФИНАЛЕ!
  5. ЕКИПА ИНТЕРВЈУ – АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОВСКА: Репрезентацијата секогаш е комплицирана тема, титулата годинава ми е најслатка во кариерата

ЖКК Крива Паланка /М18/ vs ЖКК Бадел 1862 /М18/

М18 - Група 1 17/04/2022 - 18:00
Крива Паланка

Recap

Мартина Блажевска 15

Мартина Марковска 13

Мила Ѓуковиќ 9

Јована Димковска 6

Дева Глигорова 6

Детали

Дата Време Лига Сезона
17/04/2022 18:00 М18 - Група 1 2021/2022

Venue

Крива Паланка
Kriva Palanka, Municipality of Kriva Palanka, Northeastern Region, 1330, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
ЖКК Крива Паланка М1856Win
Бадел 1862 M1849Loss