Breaking news
  1. Јована и Ања се нашите кошаркарски „бисери“ за кои треба да се грижиме
  2. Павловски: Дали ова е почеток на крај на женската кошарка …!?
  3. КФСМ пријави само една млада селекција, Павловски прашува: Дали е ова е почеток на крајот на женската кошарка?
  4. М16: ПОБЕДА ЗА ПРВО МЕСТО И 100% ЕФЕКТ!
  5. ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Сандра Лазареска и Мартина Маркоска, кошаркарки: Нееднаквоста во кошарката сѐ уште е сериозен проблем!СЛОБОДЕН ПЕЧАТ

ЖКК Крива Паланка /М16/ vs ЖКК Бадел 1862 /М16/

Плеј оф М16 21/05/2022 - 13:00
Крива Паланка

Recap

Мила Ѓуковиќ 22

Јована Димковска 14

Зара Стојковска 12

Дора Алексова 7

Јана Давитковска 7

Мила Начевска 2

Ива Згонц 2

Илина Несторовска 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
21/05/2022 13:00 Плеј оф М16 2021/2022

Venue

Крива Паланка
Kriva Palanka, Municipality of Kriva Palanka, Northeastern Region, 1330, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
713121244Loss
Бадел1862 М161320152068Win