Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Гризли vs ЖКК МЗТ Скопје Аеродром

Прва А лига 29/10/2022 - 12:00
Скопје

Детали

Дата Време Лига Сезона
29/10/2022 12:00 Прва А лига 2022/2023

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
Гризли51Loss
МЗТ Скопје Аеродром85Win