Breaking news
  1. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  2. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛
  3. М14 – Ф4: БАДЕЛКИ – ВИЦЕШАМПИОНКИ!
  4. М14 – Ф4 – 1/2 ФИНАЛЕ: ПОБЕДА ЗА ФИНАЛЕ!
  5. ЕКИПА ИНТЕРВЈУ – АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОВСКА: Репрезентацијата секогаш е комплицирана тема, титулата годинава ми е најслатка во кариерата

ЖКК Гризли Баскет vs ЖКК Бадел 1862

Плејоф - завршница 20/04/2022 - 19:00
Скопје

Recap

Сања Адамовска 14

Мартина Блажевска 14

Александра Стојановска 10

Нена Трајчевска 10

Цветанка Димова 9

Kaitlyn Mathieu 8

Сандра Лазаревска 5

Дева Глигорова 2

Сара Максимовска 2

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
20/04/2022 19:00 Плејоф - завршница 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Гризли121012539Loss
Бадел 18621822132174Win