Breaking news
  1. Бадел 1862 нов кошаркарски шампион кај дамите
  2. БАДЕЛ 1862 Е ШАМПИОН ВО ПРВА ЛИГА – ЖЕНИ ЗА 2021-2022
  3. По четири години, Бадел е шампион на Македонија
  4. БАДЕЛ 1862 ЈА ОСВОИ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА И ГО ВРАТИ ПЕХАРОТ!
  5. Бадел 1862 со „брејк“ во Македонска Каменица го врати трофејот во своите витрини

ЖКК Гостивар (М16) vs ЖКК Бадел 1862 (М16)

М16 - Група 1 13/03/2022 - 15:00
Гостивар

Recap

Дора Алксова 21

Зара Стојковска 18

Мила Ѓуковиќ 14

Елена Алулоска 11

Јана Двитковска 5

Ева Палевска Стојковска 4

Мила Начевска 4

Теодора Ѓоргиевска 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
13/03/2022 15:00 М16 - Група 1 2021/2022

Venue

Гостивар
Gostivar, Municipality of Gostivar, Polog Region, 123, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Гостивар111161240Loss
Бадел1862 М162824171079Win