Breaking news
  1. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  2. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛
  3. М14 – Ф4: БАДЕЛКИ – ВИЦЕШАМПИОНКИ!
  4. М14 – Ф4 – 1/2 ФИНАЛЕ: ПОБЕДА ЗА ФИНАЛЕ!
  5. ЕКИПА ИНТЕРВЈУ – АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОВСКА: Репрезентацијата секогаш е комплицирана тема, титулата годинава ми е најслатка во кариерата

ЖКК Вардар vs ЖКК Бадел 1862

Прва А лига 30/03/2022 - 17:30
Скопје

Recap

Цветанка Димова – 23 п./6 ск.

Ивана Кметовска – 23 п./8 ск.

Александра Стојановска – 19 п./14 ск./8 ас./5 укр.т.

Нена Трајчевска – 15 п./6 ск./7 ас./3 укр.т.

Марија Димитријевиќ – 3 п.

Сандра Лазаревска – 2 п.

Сања Адамовска – 2 п.

Сара Максимовска – 2 п.

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
30/03/2022 17:30 Прва А лига 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Вардар1025241069Loss
Бадел 18621821302089Win