Breaking news
  1. Бадел по прва победа во финалето или Баскет Кам до втора шампионска титула!?
  2. Стамески: Очекувам квалитетно финале во кое ќе ги покажеме квалитетите
  3. ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ-ПЛЕЈ-ОФ-ФИНАЛЕ: БАДЕЛ 1862 ЌЕ БОРИ И СО „ЗАМОРОТ“, ШАНСА ПОВЕЌЕ ЗА „ПРЕДИЗВИКУВАЧОТ“, БАСКЕТ КАМ
  4. Баскет Кам и Бадел трет пат во низа во дуел за шампионскиот трофеј
  5. ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ – ПЛЕЈ-ОФ ФИНАЛЕ: БАСКЕТ КАМ ПО ВТОР, ИЛИ БАДЕЛ 1862 ПО СЕДМИ ПАТ?

ЖКК Вардар vs ЖКК Бадел 1862

Прва А лига 30/01/2022 - 17:00
Скопје

Recap

Нена Трајчевска 17 п., 5 ас. 4 у.т.

Цветанка Димова 15 п., 9 ск.

Kaitlyn Mathieu 14 п., 7 ск., 5 ас.

Ивана Кметовска 14 п., 7 ск.

Александра Стојановска 10 п., 5 ас.

Марија Димитријевиќ 7 п.

Сања Адамовска 3 п.

Мартина Блажевска 2 п.

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
30/01/2022 17:00 Прва А лига 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Вардар161771959Loss
Бадел 18622128211282Win