Breaking news
  1. Време е за поддршка на Баделки, во Скопје доаѓаат Бановиќи и Партизан
  2. Бадел брка историски успех во ВАБА лигата
  3. ЖКК Бадел повикува на поддршка во пресрет на клучните дуели во ВАБА за пласман во Суперлигата!
  4. ЖКК БАДЕЛ 1862 – РМУ БАНОВИЌИ, НАЈАВА!
  5. ОПЕРАЦИЈАТА “WABA СУПЕРЛИГА” – ЧИН1 МОЖЕ ДА ЗАПОЧНЕ

ЖКК Вардар vs ЖКК МЗТ Скопје Аеродром

Плејаут,Прва Лига - Група Исток,Супер лига 24/02/2021 - 17:00
Скопје

Детали

Дата Време Лига Сезона
24/02/2021 17:00 Прва Лига - Група Исток 2020

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Вардар2127142284Win
ЖКК МЗТ Скопје Аеродром1620151465Loss