Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Баскет Кам vs ЖКК МЗТ Скопје Аеродром

Плејаут,Прва Лига - Група Исток,Супер лига 19/12/2020 - 15:00
Скопје

Детали

Дата Време Лига Сезона
19/12/2020 15:00 Прва Лига - Група Исток 2020

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Баскет Кам2225162487Win
МЗТ Скопје Аеродром1421171365Loss