Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Баскет Кам vs ЖКК Про Баскет

Прва А лига 23/10/2022 - 13:00
Македонска Каменица

Детали

Дата Време Лига Сезона
23/10/2022 13:00 Прва А лига 2022/2023

Venue

Македонска Каменица
Makedonska Kamenica, North Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
Баскет Кам83Win
ПроБаскет 34Loss