Breaking news
  1. WABA/R8 – ПРЕГЛЕД , БАДЕЛКИ ВО ИГРА ЗА 8-ОТ ПАТНИК ВО СУПЕРЛИГАТА!
  2. Бадел 1862 на една победа до следната рунда
  3. Растур-систем во Кисела Вода, Бадел на чекор од остварување на целта
  4. WABA ЛИГА: Бадел го реши Бановичи на убедлив и лесен начин
  5. Кошаркарите на Бадел 1962 испишаа клупска историја во Јадранската лига

ЖКК Баскет Кам vs ЖКК МЗТ Скопје Аеродром

Прва А лига 30/10/2021 - 15:00
Македонска Каменица

Детали

Дата Време Лига Сезона
30/10/2021 15:00 Прва А лига 2021/2022

Venue

Македонска Каменица
Makedonska Kamenica, North Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
Basket Kam109Win
ЖКК МЗТ Скопје Аеродром41Loss