Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Баскет Кам vs ЖКК Бадел 1862

Плејоф - завршница 22/05/2022 - 18:30
Македонска Каменица

Recap

LIVE STAT

Александра Стојановска 27

Kaitlyn Mathieu 20

Нена Трајчевска 12

Цветанка Димова 8

Сара Максимовска 4

Марија Димитријевиќ 2

Ивана Кметовска 2

Сања Адамовска 2

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
22/05/2022 18:30 Плејоф - завршница 2021/2022

Venue

Македонска Каменица
Makedonska Kamenica, North Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Баскет Кам2022161371Loss
Бадел 18621718222077Win