Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Бадел 1862 vs ЖКК Крива Паланка

Плејоф - завршница 30/04/2022 - 19:30
Скопје

Recap

Ивана Кметовска 22

Нена Трајчевска 19

Цветанка Димова 12

Александра Стојановска 11

Мартина Блажевска 8

Сања Адамовска 7

Марија Димитријевиќ 6

Мартина Марковска 5

Kaitlyn Mathieu 2

Дева Глигорова 1

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
30/04/2022 19:30 Плејоф - завршница 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел 18622825202093Win
Крива Паланка722191866Loss