Breaking news
  1. Бадел 1862 нов кошаркарски шампион кај дамите
  2. БАДЕЛ 1862 Е ШАМПИОН ВО ПРВА ЛИГА – ЖЕНИ ЗА 2021-2022
  3. По четири години, Бадел е шампион на Македонија
  4. БАДЕЛ 1862 ЈА ОСВОИ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА И ГО ВРАТИ ПЕХАРОТ!
  5. Бадел 1862 со „брејк“ во Македонска Каменица го врати трофејот во своите витрини

ЖКК Бадел 1862 vs ЖКК Крива Паланка

Прва А лига 26/03/2022 - 15:00
Скопје

Recap

Нена Трајчевска 21

Цветанка Димова 17

Марија Димитријевиќ 11

Сања Адамовска 10

Ивана Кметовска 10

Сара Максимовска 8

Александра Стојановска 5

Сандра Лазаревска 5

Мартина Блажевска 2

Дева Глигорова 2

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
26/03/2022 15:00 Прва А лига 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел 18622423242091Win
Крива Паланка1616211568Loss