Breaking news
  1. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  2. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛
  3. М14 – Ф4: БАДЕЛКИ – ВИЦЕШАМПИОНКИ!
  4. М14 – Ф4 – 1/2 ФИНАЛЕ: ПОБЕДА ЗА ФИНАЛЕ!
  5. ЕКИПА ИНТЕРВЈУ – АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОВСКА: Репрезентацијата секогаш е комплицирана тема, титулата годинава ми е најслатка во кариерата

ЖКК Бадел 1862 vs ЖКК Гризли Баскет

Плејоф - завршница 16/04/2022 - 19:30
Скопје

Recap

Цветанка Димова 20

Александра Стојановска 15

Марија Димитријевиќ 10

Сандра Лазаревска 9

Нена Трајчевска 8

Мартина Марковска 8

Сара Максимовска 7

Сања Адамовска 6

Мартина Блажевска 4

Дева Глигорова 2

Kaitlyn Mathieu 2

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
16/04/2022 19:30 Плејоф - завршница 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел 18623028161791Win
Гризли712111848Loss