Breaking news
  1. ПОБЕДА ВО КРИВА ПАЛАНКА ЗА 8/8!
  2. ПОБЕДА НА 16-КА ЗА 6/6 И 100%!
  3. СИНО-ЖОЛТА ВИКЕНД НАЈАВА!
  4. WABA/R8 – ПРЕГЛЕД , БАДЕЛКИ ВО ИГРА ЗА 8-ОТ ПАТНИК ВО СУПЕРЛИГАТА!
  5. Бадел 1862 на една победа до следната рунда

ЖКК Бадел 1862 vs ЖКК Вардар

Прва А лига 21/11/2021 - 17:00
Скопје

Recap

Нена Трајчевска – 30 п, 7 ас, 7 ск. – индекс 37

Александра Стојановска – 27 п, 6 ас, 6 ск – индекс 34

Сара Максимовска – 9 п

Мартина Блажевска – 6 п, 6 ск

Kaitlyn Mathieu – 6 п, 10 ск

Марија Димитријевиќ – 5 п, 10 ас

Дева Глигорова – 2 п

 

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
21/11/2021 17:00 Прва А лига 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел 18622623231385Win
ЖКК Вардар822142569Loss