Breaking news
  1. Бадел по прва победа во финалето или Баскет Кам до втора шампионска титула!?
  2. Стамески: Очекувам квалитетно финале во кое ќе ги покажеме квалитетите
  3. ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ-ПЛЕЈ-ОФ-ФИНАЛЕ: БАДЕЛ 1862 ЌЕ БОРИ И СО „ЗАМОРОТ“, ШАНСА ПОВЕЌЕ ЗА „ПРЕДИЗВИКУВАЧОТ“, БАСКЕТ КАМ
  4. Баскет Кам и Бадел трет пат во низа во дуел за шампионскиот трофеј
  5. ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ – ПЛЕЈ-ОФ ФИНАЛЕ: БАСКЕТ КАМ ПО ВТОР, ИЛИ БАДЕЛ 1862 ПО СЕДМИ ПАТ?

ЖКК Бадел 1862 vs ЖКК Баскет Кам

Плејоф - завршница 18/05/2022 - 19:00
Скопје

Recap

LIVE STAT

Александра Стојановска 23

Ивана Кметовска 16

Сања Адамовска 9

Нена Трајчевска 9

Цветанка Димова 7

Kaitlyn Mathieu 5

Марија Димитријевиќ 4

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
18/05/2022 19:00 Плејоф - завршница 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234OTTРезултат
Бадел 186218162091073Loss
Basket Kam211218121174Win