Breaking news
  1. Бадел 1862 нов кошаркарски шампион кај дамите
  2. БАДЕЛ 1862 Е ШАМПИОН ВО ПРВА ЛИГА – ЖЕНИ ЗА 2021-2022
  3. По четири години, Бадел е шампион на Македонија
  4. БАДЕЛ 1862 ЈА ОСВОИ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА И ГО ВРАТИ ПЕХАРОТ!
  5. Бадел 1862 со „брејк“ во Македонска Каменица го врати трофејот во своите витрини

ЖКК Бадел 1862 vs ЖКК Баскет Кам

Прва А лига 12/03/2022 - 17:00
Скопје

Recap

Александра  Стојановска 20

Сања Адамовска 16

Цветанка Димова 16

Ивана Кметовска 12

Марија Димитријевиќ 3

Сандра Лазаревска 3

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
12/03/2022 17:00 Прва А лига 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел 18622119141670Loss
Basket Kam1411252272Win