Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК БАДЕЛ 1862 vs ЖКК БАСКЕТ КАМ

Прва А лига 11/12/2021 - 17:00
Скопје

Recap

Александра Стојановска 23

Нена Трајчевска 16

Ивана Кметовска 15

Марија Димитријевиќ 11

Цветанка Димова 10

Kaitlyn Mathieu 2

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
11/12/2021 17:00 Прва А лига 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел 18621823122477Win
Баскет Кам199211564Loss