Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Бадел 1862 /М18/ vs ЖКК Баскет Кам /М18/

М18 - Група 1 21/04/2022 - 19:30
Скопје

Recap

Мартина Блажевска 19

Мила Ѓуковиќ 16

Зара Стојковска 14

Мартина Марковска 11

Јована Димковска 9

Дева Глигорова 3

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
21/04/2022 19:30 М18 - Група 1 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел 1862 M181314172872Win
ЖКК Баскет Кам М18222082171Loss