Breaking news
  1. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  2. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛
  3. М14 – Ф4: БАДЕЛКИ – ВИЦЕШАМПИОНКИ!
  4. М14 – Ф4 – 1/2 ФИНАЛЕ: ПОБЕДА ЗА ФИНАЛЕ!
  5. ЕКИПА ИНТЕРВЈУ – АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОВСКА: Репрезентацијата секогаш е комплицирана тема, титулата годинава ми е најслатка во кариерата

ЖКК Бадел 1862 /М16/ vs ЖКК Тим Арена /М16/

Плеј оф М16 04/06/2022 - 16:00
Делчево

Recap

Мила Ѓуковиќ 21

Јована Димковска 14

Дора Алексова 7

Елена Алулоска 4

Зара Стојковска 2

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
04/06/2022 16:00 Плеј оф М16 2021/2022

Venue

Делчево
Delchevo, Prvi Reon, Delchevo, Municipality of Delchevo, Eastern Region, 2320, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
Бадел1862 М1648Loss
ЖКК Тим Арена М1655Win