Breaking news
  1. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  2. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛
  3. М14 – Ф4: БАДЕЛКИ – ВИЦЕШАМПИОНКИ!
  4. М14 – Ф4 – 1/2 ФИНАЛЕ: ПОБЕДА ЗА ФИНАЛЕ!
  5. ЕКИПА ИНТЕРВЈУ – АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОВСКА: Репрезентацијата секогаш е комплицирана тема, титулата годинава ми е најслатка во кариерата

ЖКК Бадел 1862 (М16) vs ЖКК Тетова Булс

М16 - Група 1 26/03/2022 - 17:30
Скопје

Recap

Зара Стојковска 32

Мила Ѓуковиќ 18

Јована Димковска 18

Елена Алулоска 11

Ива Димитријевиќ 2

Илина Несторовска 2

Теодора Ѓоргиевска 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
26/03/2022 17:30 М16 - Група 1 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел1862 М162518192385Win
ЖКК Тетова Булс М165714834Loss