Breaking news
  1. СИНО-ЖОЛТА ВИКЕНД НАЈАВА!
  2. WABA/R8 – ПРЕГЛЕД , БАДЕЛКИ ВО ИГРА ЗА 8-ОТ ПАТНИК ВО СУПЕРЛИГАТА!
  3. Бадел 1862 на една победа до следната рунда
  4. Растур-систем во Кисела Вода, Бадел на чекор од остварување на целта
  5. WABA ЛИГА: Бадел го реши Бановичи на убедлив и лесен начин

ЖКК Бадел 1862 (М16) vs ЖКК Тетова Булс (М16)

М16 - Група Запад 21/03/2021 - 13:00
Скопје

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
21/03/2021 13:00 М16 - Група Запад 2020

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
BADEL1862 М1631311721100Win
ЖКК Тетова Булс М164281125Loss