Breaking news
  1. 💙💛 СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА СО САНДРА ЛАЗАРЕВСКА И МАРИЈА ДИМИТРИЈЕВИЌ 💙💛
  2. 💙💛 Kaitlyn Mathieu – БАДЕЛ 1862, СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА 💙💛
  3. СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА!
  4. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  5. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛

ЖКК Бадел 1862 (М16) vs ЖКК Работнички

М16 - Група 1 18/12/2021 - 19:15
Скопје

Recap

Стрелци:

Дора Алексова 22

Мила Ѓуковиќ 21

Зара Стојковска 14

Јована Димковска 6

Ива Димитријевиќ 4

Мила Начевска 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
18/12/2021 19:15 М16 - Група 1 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел1862 М162216211069Win
Работнички М16812151045Loss