Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Бадел 1862 /М16/ vs ЖКК Крива Паланка /М16/

Плеј оф М16 19/05/2022 - 17:30
Скопје

Recap

Зара Стојковска 19

Јована Димковска 15

Мила Ѓуковиќ 12

Јана Давитковска 10

Дора Алексова 6

Луна Алексова 4

Мила Начевска 4

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
19/05/2022 17:30 Плеј оф М16 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел1862 М161720221170Win
91391243Loss