Breaking news
  1. 💙💛 СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА СО САНДРА ЛАЗАРЕВСКА И МАРИЈА ДИМИТРИЈЕВИЌ 💙💛
  2. 💙💛 Kaitlyn Mathieu – БАДЕЛ 1862, СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА 💙💛
  3. СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА!
  4. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  5. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛

ЖКК Шкупи (М14) vs ЖКК Бадел 1862 (М14)

М14 - Група 2 24/12/2021 - 17:00
Скопје

Recap

Дора Алексова 26

Илина Несторовска 13

Мила Начевска 6

Ева Стојковска Палевска 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
24/12/2021 17:00 М14 - Група 2 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Шкупи М144217933Loss
Бадел 1862 M141211121247Win