Breaking news
  1. Време е за поддршка на Баделки, во Скопје доаѓаат Бановиќи и Партизан
  2. Бадел брка историски успех во ВАБА лигата
  3. ЖКК Бадел повикува на поддршка во пресрет на клучните дуели во ВАБА за пласман во Суперлигата!
  4. ЖКК БАДЕЛ 1862 – РМУ БАНОВИЌИ, НАЈАВА!
  5. ОПЕРАЦИЈАТА “WABA СУПЕРЛИГА” – ЧИН1 МОЖЕ ДА ЗАПОЧНЕ

ЖКК Про Баскет (М14) vs ЖКК Бадел 1862 (М14)

М14 - Група 2 20/11/2021 - 11:00
Кавадарци

Recap

Дора Алексова 26

Мила Начевска 16

Теодора Ѓоргиевска 11

Илина Несторовска 10

Ива Димитријевиќ 6

Јована Струмениковска 6

Ева Стојковска Палевска 4

Лина Тошевска 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
20/11/2021 11:00 М14 - Група 2 2021/2022

Venue

Кавадарци
Kavadarci, Minicipality of Kavadarci, Vardar Region, 1430, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Пробаскет689931Loss
Бадел 1862 M142027161881Win