Breaking news
  1. Бадел 1862 нов кошаркарски шампион кај дамите
  2. БАДЕЛ 1862 Е ШАМПИОН ВО ПРВА ЛИГА – ЖЕНИ ЗА 2021-2022
  3. По четири години, Бадел е шампион на Македонија
  4. БАДЕЛ 1862 ЈА ОСВОИ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА И ГО ВРАТИ ПЕХАРОТ!
  5. Бадел 1862 со „брејк“ во Македонска Каменица го врати трофејот во своите витрини

ЖКК Бадел 1862 (М14) vs ЖКК МЗТ Скопје Аеродром (М14)

М14 - Група 2 19/03/2022 - 16:00
Скопје

Recap

Дора Алексова 34

Мила Начевска 8

Теодора Ѓоргиевска 8

Илина Несторовска 6

Ева Палевска 6

Ива Димитријевиќ 4

Детали

Дата Време Лига Сезона
19/03/2022 16:00 М14 - Група 2 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
Бадел 1862 M1466Win
ЖКК МЗТ Аеродром М1447Loss