Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Бадел 1862 /М14/ vs ЖКК Крива Паланка /М14/

Плеј оф М14 08/06/2022 - 19:30
Крива Паланка

Recap

Дора Алексова 42

Ива Димитријевиќ 6

Мила Начевска 4

Ева Палевска Стојковска 2

Илина Несторовска 2

Теодора Ѓоргиевска 2

Дарија Панкова 1

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
08/06/2022 19:30 Плеј оф М14 2021/2022

Venue

Крива Паланка
Kriva Palanka, Municipality of Kriva Palanka, Northeastern Region, 1330, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел 1862 M141816101559Win
ЖКК Крива Паланка119181250Loss