Заврши едномесечната пауза во домашното кошаркарско првенство.

Претстојниот виденд продолжуваат возбудувањата во најквалитетната женска кошаркарска лига.

Баделки утре, Сабота (21.01.2023 година), ќе го одиграат натпреварот од К09 против екипата на Крива Паланка.

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала Независна Македонија со почеток во 17:00 часот.

На нашите кошаркарки им посакуваме добра игра и секако победа!

Ги покануваме љубителите на женската кошарка да присуствуваат на премиерниот натпревар во новата 2023-та година.

Линкот за LIVE STREAM ќе биде објавен на БаделТВ во претпладневните часови на 21.01.2023 година.

💙💛 НАПРЕД БАДЕЛ! 💙💛

 

20.01.2023

ЖКК БАДЕЛ 1862