М16 – Ф4 – 3-то место

ЖКК Бадел 1862 – ЖКК Вардар

62:84 (24:20, 7:20, 20:25, 11:19)

Младите баделки со пораз во натпреварот за 3-то место ја завршија сезоната 2021/2022.

Дора Алексова постигна 20 поени, Зара Стојковска 13,  Јована Димковска 11,  Јана Давитковска 8, Мила Ѓуковиќ и Теодора Ѓоргиевска по 4 и Неда Лабудовиќ 2 поени.

Честитки за екипата на ЖКК Вардар за победата и фер и коректниот натпревар.

💙💛  НАПРЕД БАДЕЛ!   💙💛

05.06.2022

ЖКК БАДЕЛ 1862