М16 – 1/4 финале – Н02

ЖКК Крива Паланка (0) – (2) ЖКК Бадел 1862

44:68

Пријатно саботно попладне во Крива Паланка имаа сино – жолтите кошаркарки. Без многу напор, младите баделки ја совладаа екипата на ЖКК Крива Паланка и со вкупни 2:0 обезбедија пласман на М16 – Ф4.

Најефикасна баделка беше Мила Ѓуковиќ со 22 поени. Јована Димковска постигна 14, Зара Стојковска 12, Дора Алексова и Јана Давитковска по 7, Мила Начевска, Ива Згонц  и Илина Несторовска по 2 поени.

Честитки за младите баделки за остварениот пласман на Ф4!

 💙💛  СЕКОГАШ И СЕКАДЕ!   💙💛

 💙💛  ОДИМЕ НА ПОБЕДА!   💙💛

💙💛  НАПРЕД БАДЕЛ!   💙💛

21.05.2022

ЖКК БАДЕЛ 1862