Плеј оф – 1/4 финале – Н02

ЖКК Крива Паланка (0) – (2) ЖКК Бадел 1862

61:117 (19:31, 14:29, 22:24, 6:33)

Очекувана победа на баделки за 2:0 и пласман во големото финале.

Супериорни во текот на сите 40 минути, со одлична игра во нападот и одбраната, дисциплинирани и концентрирани, баделки од минута во минута ја зголемуваа предноста за +27 и 60 постигнати поени во првото полувреме. Опуштената трета четвртина ја надополнија со фуриозна четврта четвртина за конечни +56 и 117 постигнати поени.

Честитки за екипата на ЖКК Крива Паланка за фер и коректниот натпревар.

Следува големото финале и борбата за шампионската титула!

 

💙💛  НАПРЕД БАДЕЛ!   💙💛

05.05.2022

ЖКК БАДЕЛ 1862