Претстојниот викенд започнува 1/2 финалната пресметка од Плеј оф завршницата во домашното првенство.

Покрај ЖКК Бадел 1862, ЖКК Баскет Кам и ЖКК Вардар, вечерва својот настап во 1/2 финалето го обезбеди и екипата на ЖКК Крива Паланка.

Полуфиналната серија започнува во Сабота, 30.04.2022 година.

1/2 финале /Н1

ЖКК Бадел 1862 – ЖКК Крива Паланка

ЖКК Баскет Кам – ЖКК Вардар

 

💙💛  НАПРЕД БАДЕЛ!   💙💛

27.04.2022

ЖКК БАДЕЛ 1862