Денес започнаа четвртфиналните натпревари од Плеј-оф завршицата во домашното првенство.

Баделки, очекувано остварија лесна победа над новајлијата во Првата А лига, ЖКК Гризли Баскет за водство од 1:0.

ЖКК Бадел 1862 – ЖКК Гризли Баскет 91:48 (30:7, 28:12, 16:11, 17:18)

Цветанка Димова 20

Александра Стојановска 15

Марија Димитријевиќ 10

Сандра Лазаревска 9

Нена Трајчевска 8

Мартина Марковска 8

Сара Максимовска 7

Сања Адамовска 6

Мартина Блажевска 4

Дева Глигорова 2

Kaitlyn Mathieu 2

Вториот 1/4 финален натпревар ќе се одигра во Среда, 20.04.2022 година.

💙💛  НАПРЕД БАДЕЛ!   💙💛

16.04.2022

ЖКК БАДЕЛ 1862