Недела, ден во којшто понудата од квалитетна женска кошарка е голема.

Во домашното првенство од предвидените 4 натпревари во Првата А лига ќе се одиграат три. Натпреварот помеѓу ЖКК Струга и ЖКК Баскет Кам е одложен за 11.02.2022 година поради неповолна Ковид состојба во екипата на ЖКК Баскет Кам.

Денес љубителите на домашната кошарка ќе имаат можност да ги проследат натпреварите помеѓу:

ЖКК МЗТ Скопје Аеродром – ЖКК Работнички (12:00)

ЖКК Крива Паланка – ЖКК Про Баскет (14:00)

и шлагерот на денот

ЖКК Вардар – ЖКК Бадел 1862 (17:00)

Од меѓународната понуда денес љубителите на кошарката можат да ги проследат натпреварите од WABA Суперлигата помеѓу:

Cinkarna Celje – Vojvodina 021 (17:00)

Plamen Pozega – Buduknost Bemaks (18:00) 

 

💙💛  НАПРЕД БАДЕЛ!   💙💛

30.01.2022

ЖКК БАДЕЛ 1862