Започнува финалната разврска за пласман во Супер лигата. Во Среда и Четврток (08-09.12.2021) ќе се одиграат натпреварите од предпоследното, 9-то коло во WABA лигата. Пласман во Супер лигата до сега обезбедија 7 екипи. Во последните две кола ќе го добиеме и 8-от патник во Супер лигата.

Едно место, две желби….Бадел 1862 или Партизан 1953? Бодовната предност е на страната на баделки, коишто во последното коло ќе го пречекаат директниот конкурент на домашен терен.

 

9-коло Група А

08.12.2021     18:30     Баскет Кам – Будуќност Бемакс 

08.12.2021     20:15     Триглав – Орлови

09.12.2021     18:30     Будуќност Бемакс – Баскет Кам

 

9-коло Група Б

08.12.2021     18:00     Пламен Пожега – Бадел 1862

08.12.2021     18:00     Цинкарна Цеље – Монтана 2003

08.12.2021     18:00     Партизан 1953 – РМУ Бановиќи

 

Линковите за LIVE STREAM и LIVE STAT се поставени на www.wbcbadel1862.com.mk во најавата на натпреварите.

 

💙💛 НАПРЕД БАДЕЛ!  💙💛

 

07.12.2021

ЖКК БАДЕЛ 1862