После двонеделната пауза поради репрезентативните обврски, на 24/25.11.2021 (Среда/Четврток), се враќаат возбудувањата и во регионалната WABA лига. На програмата се натпреварите од 7-то коло во групите А и Б.

Група А

24.11.2021     17:00     Орлови – Баскет Кам

LIVE STAT

LIVE STREAM

 

24.11.2021     18:30     Будуќност Бемакс – Војводина 021

LIVE STAT

LIVE STREAM

 

Група Б

24.11.2021     18:00     Партизан 1952 – Пламен Пожега

LIVE STAT

LIVE STREAM

 

25.11.2021     18:00     Цинкарна Цеље – Бадел 1862

LIVE STAT

LIVE STREAM

 

💙💛 НАПРЕД БАДЕЛ!  💙💛

💙💛 СО СРЦЕ ЗА БАДЕЛ!  💙💛

 

23.11.2021

ЖКК БАДЕЛ 1862