Браво баделки!!!! Голема победа на гостувањето во Белград против директниот конкурент за 4-то место.

Партизан 1953 – Бадел 1862 70:73 (26:14, 9:21, 14:17, 21:21)

Ивана Кметовска, дабл – дабл ефект, 31 поен, 14 скока за севкупен индекс 39.

Одиме понатаму, кон нови победи!

 

💙💛 НАПРЕД БАДЕЛ! 💙💛

 

 

27.10.2021

ЖКК БАДЕЛ 1862