Во последниот натпревар од FIBA U16 European Challenger – Група Е, нашите млади кошаркарки ја торпедираа селекцијата на Грузија со резултат 104:36, победа со којашто го потврдија првото место во Групата Е, со скор 4 победи во 4 натпревари.

Освоеното прво место и златниот медал не беше единственото признание коешто го добија нашите кошаркарки.

МИХАЕЛА АЛЕКСОВСКА беше избрана за МВП на турнирот.

Голем успех за нашите кошаркарки!

Наскоро поопширно.

 

БРАВО ДЕВОЈКИ!  ЧЕСТИТКИ ЗА ОСВОЕНОТО ПРВО МЕСТО! 

14.08.2021

ЖКК БАДЕЛ 1862