Во натпреварот за 3-то место, кошаркарките на ЖКК Бадел 1862 до 14 годишна возраст ја совладаа соодветната екипа на ЖКК Крива Паланка со резултат 61:53.

Со оваа победа, најмладите баделки ја завршија оваа мини  сезона како 3-то пласирани во домашното првенство со бронзеното одличје.

💙💛 БРАВО БАДЕЛКИ! 💙💛

23.06.2021

ЖКК БАДЕЛ 1862