Претстојниот викенд, 24/25.04.2021 година ќе се одиграат одложените натпревари од 4-то Суперлигашко коло и редовното коло во Плејаут лигата.

4. коло – Супер лига

25.04.2021 – 15:00 ЖКК Струга – ЖКК Баскет Кам

25.04.2021 – 14:00 ЖКК Работнички – ЖКК Крива Паланка

Од сите натпревари, согласно одлуката на КФСМ, обезбеден е LIVE STREAM.

Во рамките на редовното коло во Плејаут лигата ќе се одиграат натпреварите:

24.04.2021 – 14:00 ЖКК Про Баскет – ЖКК Гостивар

25.04.2021 – 12:00 ЖКК МЗТ Скопје Аеродром – ЖКК Пантери

25.04.2021 – 14:30 ЖКК Куманово – ЖКК Шкупи

 

23.04.2021

ЖКК БАДЕЛ 1862