На 21/22.04.2021 година, Среда/Четврток, ќе се одиграа натпреварите од 4-то коло од Супер лигата.

Колото започнува на 21.04.2021 година, со дерби натпреварот помеѓу

ЖКК Бадел 1862 – ЖКК Вардар,

натпревар којшто ќе се одигра во

спортската сала Независна Македонија,

со почеток во 17:30 часот.

На останатите натпревари се среќаваат:

22.04.2021 – 14:30 ЖКК Струга – ЖКК Баскет Кам

22.04.2021 – 15:00 ЖКК Работнички – ЖКК Крива Паланка

Од сите натпревари, согласно одлуката на КФСМ, обезбеден е LIVE STREAM.

 

19.04.2021

ЖКК БАДЕЛ 1862