Претстојниот викенд започнуваат напреварите во женската кошаркарска Супер Лига. Во првото коло, коешто е на програмата во Сабота, 10.04.2021 година, ќе се одиграат  натпреварите

ЖКК Баскет Кам – ЖКК Струга

ЖКК Крива Паланка – ЖКК Работнички

ЖКК Вардар – ЖКК Бадел 1862, натпревар којшто го доби епитетот дерби во првото коло од Супер лигата.

Од сите натпревари, согласно одлуката на КФСМ, ќе биде обезбеден LIVE STREAM.

 

Во Плејаут лигата, во Сабота, на 10.04.2021 година ќе се одиграат натпреварите од второто коло,  и тоа:

ЖКК Куманово – ЖКК Трокал

ЖКК МЗТ Скопје Аеродром – ЖКК Гостивар

ЖКК Про Баскет – ЖКК Пантери

 

 

 

07.04.2021

ЖКК БАДЕЛ 1862